כניסה

שלוש סופרות דרומיות

מחבר/ת: פורטר, קת'רין אן; מחבר/ת: מק-קלרס, קרסון; מחבר/ת: אוקונור, פלנרי;
שלוש סופרות דרומיות

תקציר:
מה יש בו, בדרום ארצות הברית, שמוליד שלוש סופרות רבות־כוח וכה שונות זו מזו? ספר זה מאגד יצירות סיפורת של קת'רין אן פורטר, של קרסון מק'קלרס ושל פלנרי או'קונור שהוכרו זה כבר כקלאסיקה מודרנית. עלילת "יין צוהריים" של פורטר מתרחשת בחווה כושלת בדרום טקסס. זר תימהוני ושתקן מתקבל שם לעבודה ומביא שגשוג למשק. מקץ שנים מופיע זר אחר ומתיימר לחשוף סוד נורא בעברו של הפועל החרוץ. איך יגיב בעל החווה? ובעקבות מעשהו, האם יוכלו חיי המשפחה לשוב לתקנם? "הבלדה על הקפה העצוב" מאת מק'קלרס מספרת על קפה בעיירה שכוחת אל בג'ורג'יה. כינונו, פריחתו ושקיעתו כרוכים ללא הפרד במערכת היחסים בין מיס אָמיליה הגמלונית, העשירה בתושבי העיירה, הדודן ליימון, גיבן עלוב אך תוסס שהיא מכניסה לביתה, ומרווין מייסי, פורע חוק מרושע ויפה תואר – משולש אהבה חריג וצובט לב שמעטים כמוהו בספרות. "האלימים יישאוה", הרומן האחרון של או'קונור, הוא סיפורו של נער שגודל בקרחת יער נידחת בטנסי בידי דודו, קנאי דתי שמאמין שהוא נביא ושעליו להכשיר את הנער למלא שליחות זו אחריו. או'קונור מפליאה לעצב את אופיו המרדני של הנביא המיועד, וכמו בכל סיפוריה ממחישה את הפער בין האמונה הדתית התמימה לבין התנהלותו הממשית של העולם. ומכאן התערובת המיוחדת של אירוניה אכזרית לעיתים ושל חמלה המאפיינת את כתיבתה, שקנתה לה מעריצים רבים. וכך כתבה על ספרות הדרום וקוראיה: "כל מה שבא מן הדרום יכונה גרוטסקי בפי הקורא הצפוני, אלא אם כן הוא גרוטסקי, ואז יכנו אותו ריאליסטי."

 
כמות הזמנות לכותר: 0
יש להעריך כי מספר ימי ההמתנה המשוער יהיה כמות ההזמנות כפול מספר ימי השאלה עבור כל עותק.
 

עותקים

מספרמיקום מס' מיון סימן מדף כרך
5397 ס פור

הוספה לעגלה מה זה

מחברמחבר/ת: פורטר, קת'רין אן; מחבר/ת: מק-קלרס, קרסון; מחבר/ת: אוקונור, פלנרי;
שם כותרשלוש סופרות דרומיות
מס' מיוןס
סימן מדףפור
משפט‏ ‏אחריותקת'רין אן פורטר, קרסון מק'קלרס, פלנרי או'קונור ; [תרגמו מאנגלית משה רון ודבורה שטיינהרט ; עורך הספר משה רון]
מדיהספרים
סוגספרות יפה
קהל יעדמבוגרים
עמודים369 ע'
גובה19 ס"מ
מו''ל/יםעם עובד
זמן הוצאה2018
זמן הוצאה(עברי)תשע"ט
מקום הוצאהתל-אביב
מסת''ב9789651327346
מה''ד18-3206
שפהעברית
סדרהספריה לעם
מס' בסדרה762
תאריך קיטלוג20/1/2019
הערותבתחתית השער: משרד התרבות והספורט ; המפעל לתרגום ספרות מופת, מרכז הספר והספריות בתמיכת משרד התרבות והספורט. התוכן: יין צוהריים / קת'רין אן פורטר ; הבלדה על הקפה העצוב/ קרסון מק'קלרס; האלימים יישאוה / פלנרי או'קונור. התוכן: יין צוהריים / קת'רין אן פורטר ; הבלדה על הקפה העצוב/ קרסון מק'קלרס; האלימים יישאוה / פלנרי או'קונור.
 

לשימושים נוספים

תצוגת הדפסה

חזרה לדף קודם

תפריט נגישות